
De AWT-100 is de instapmachine als het gaat om pneumatische Goodway Tube Cleaners. Variabel toerental (500-3000 RPM), motorvermogen tot 1 PK en klein/licht van formaat zijn enkele eigenschappen. Zowel voor droge als natte reinigingen ingezet.
Introductie AWT-100
De AWT-100 is het 'instapmodel' van de pneumatisch aangedreven Tube Cleaners, de voorloper van de AWT-100X. Klein en compact van formaat. Dit is 1 van de redenen waarom hij regelmatig in de maritieme industrie wordt gebruikt, aan boord van schepen. De AWT-100 heeft de mogelijkheid om het toerental te verstellen, tussen 500 en 3000 RPM. Dit is erg handig, omdat de machine dus met 1 handomdraai kan worden aangepast aan de moeilijkheidsgraad van een reinigingsproject. Het motorvermogen van 1 PK is meer dan genoeg om middel-zware reinigingsprojecten uit te voeren. De machine heeft geen dolly, is dus niet rijdend verplaatsbaar. Dit is echter geen probleem, door het lichte gewicht (13 Kg). Dit maakt de AWT-100 de lichtste Goodway Tube Cleaner.
Inzetbaarheid
Deze Tube Cleaning machine wordt zowel voor droge en natte reinigingsprojecten ingezet. Denk aan het reinigen van ketel- en vlampijpen, maar dus ook voor Watergekoelde Condensors en Shell & Tube Warmtewisselaars.
Onderstaand 2 korte praktijk video's, waarbij buizen/leidingen droog worden gereinigd:
In de video hieronder zet een van onze klanten een Rotary Tube Cleaning machine in, samen met een flexibele as en SGB borstels, om een sterk vervuilde Warmtewisselaar te reinigen. Het resultaat spreekt voor zich:
Methodiek Mechanisch Reinigen
De methodiek van mechanisch reinigen bestaat altijd minimaal uit (1) een machine, (2) een flexibele as en (3) een borstel of HD-tool. Hieronder is een korte video te zien, waar de methode door ons wordt toegelicht. Let op dat hier water wordt gebruikt, omdat het ons in dit geval voornamelijk om de methodiek gaat. Of u droog of met water reinigt, het principe van mechanisch reinigen blijft altijd hetzelfde.
Combi Deals/Product Bundels
Op het gebied van droge reinigingsprocessen bestaat de methodiek altijd minimaal uit (1) een Tube Cleaning machine, (2) een zwarte flexibele as en (3) een Heavy Duty Tool of Spider Brush. Aan de rechterkant van deze pagina zijn een aantal combi deals te zien, waar u zelf een product set samen kunt stellen op basis van uw installatie(s).
Beide productbundels zijn standaard sets, met de machine, flexibele as (droog) en 2 van onze meest ingezette tools voor droge reiniging. Aangezien dit vaak wat zwaardere projecten zijn, adviseren we echter wel om met ons contact op te nemen, zodat we u persoonlijk ook kunnen sturen naar de juiste tools. Echter kan het u wel in de juiste richting sturen.
Specificaties AWT-100
Motor Vermogen: | Maximum 1 PK (1.1 kW) |
Certificering: | CE / ARBO (VA) / Persluchtnormen |
Motor Snelheid: | 500 - 3000 RPM (Variabel Toerental) |
Draairichting: | Enkel Rechtsdraaiend |
Luchtvereisten: |
Minimaal 4,1 BAR - 0,5 m3/min lucht Maximaal 7 BAR - 2,0 m3/min lucht |
Afmetingen (cm): | 48 x 15 x 26 (lengte x breedte x hoogte) |
Gewicht: | 13 KG (29 lbs) |
Alternatieve Tube Cleaners
Binnen de mechanische tube cleaning lijn, kan onderscheid gemaakt worden tussen elektrische en pneumatische aandrijfmachines. De AWT-100 is een pneumatische machine, hiervoor is 1 alternatief: AWT-100X. De AWT-100X is met afstand de sterkste Tube Cleaning machine in het Goodway arsenaal. Met een motor vermogen tot 4 PK, kan deze worden ingezet voor de meest zware reinigingsprojecten. Tevens heeft de AWT-100X de mogelijkheid om het toerental te verstellen, tussen 500 en 3000 RPM. Met behulp van een Heavy-Duty Dolly kan het systeem rijdend verplaatst worden.
Indien u de voorkeur geeft aan een elektrische Tube Cleaner, zijn er diverse opties. De machines die qua power en features het meest in de buurt van de AWT-100 en AWT-100X komen, is onze RAM-4 serie:
Behalve de power zijn er weinig andere grote verschillen in de RAM-4 serie. We zien vaak dat de RAM-4 in meer dan 50% van de gevallen ook voor natte reinigingsprojecten wordt ingezet. Denk aan het reinigen van Condensors op schepen. De RAM-4X en RAM-4X-2 worden daarentegen voornamelijk voor ketelreiniging en dergelijke droge projecten gebruikt, door de extra power die de Tube Cleaning machine heeft. Alle 3 de machines hebben een sterke dolly (verrijdbaar) en een vast toerental.
Persoonlijk Advies?
Mocht u op zoek zijn naar advies over een Tube Cleaning machine of project, kunt u ons ook altijd benaderen via [email protected] of +31 (0)183 216 170. Met de juiste informatie kunnen wij u begeleiden bij het maken van de juiste keuzes!
Laat ons helpen!
Artikelnummer: | AWT-100 |
Help ons en andere klanten door het schrijven van een review
Goodway's Lichtste Tube Cleaner (13KG) | |
Variabel Toerental 500 - 3000 RPM | |
Zeer krachtig systeem in compact design (1 PK) | |
Lucht Aangedreven - Zeer Veilig |