Een Deense elektriciteitscentrale kampte met efficiëntieproblemen door ernstige vervuiling in de pijpen van hun oppervlaktecondensor. Lees meer over hoe Goodway Benelux assisteerde bij dit project.
Tijdens een geplande stilstand bij een Deense elektriciteitscentrale van meer dan 300 MW ontdekten de operators ernstige vervuiling in de pijpen van hun oppervlaktecondensors. De stilstand was echter al aan de gang en ze hadden zich niet voorbereid op een condensor pijpreiniging. Vanwege het korte tijdsbestek en de beperkte voorbereiding stond de klant voor de uitdaging om ervoor te zorgen dat de condensorpijpen schoon waren voordat ze weer in bedrijf gingen. De vervuiling bestond voornamelijk uit biologische afzettingen, zoals mosselen en schelpen van het zeewater dat ze als koelmedium gebruiken.
Oppervlaktecondensors zijn kritieke componenten in thermische elektriciteitscentrales. In de loop der tijd zullen deze systemen vervuiling accumuleren door mineralen, biologische groei en macrofouling, vooral aan de binnenkant van de condensorpijpen. Het schoonhouden van deze systemen is essentieel voor een efficiënt elektriciteitsopwekkingsproces.
Aangezien de klant zich niet bewust was van de ernst van de afzettingen in de pijpen en ze weinig tijd en ervaring hadden om een reiniging te regelen, kwamen ze in contact met Goodway Benelux. Bij contact werd duidelijk dat de kwestie urgent was en ze hulp nodig hadden. Goodway Benelux moest assisteren bij het leveren van de juiste reinigingsapparatuur en -producten, evenals de training en supervisie van lokale operators om ervoor te zorgen dat de reiniging correct werd uitgevoerd.
Goodway Benelux leverde hun BFP big shot pijpreiniging systeem, samen met nylon pijpreinigingsprojectielen om de biologische en door zeegroei veroorzaakte afzettingen uit de condensorpijpen te verwijderen. Bovendien reisden twee productexperts naar Denemarken om de lokale operators – die nog nooit eerder met Goodway® pijpreiniging apparatuur hadden gewerkt – te trainen.
Binnen 24 uur was Goodway Benelux ter plaatse met alle apparatuur en noodzakelijke voorbereidingen om de klant te ondersteunen bij het superviseren van het reinigingsproces. Binnen 2 dagen ter plaatse konden de operators 3000-3500 pijpen per 6-urige dienst reinigen. De reiniging ging 24/7 door en was binnen ongeveer 4 dagen voltooid. In totaal werden alle 15.600 condensorpijpen gereinigd en geïnspecteerd.
Oppervlaktecondensors zijn kritieke componenten in thermische energiecentrales, verantwoordelijk voor het condenseren van uitlaatdamp van turbines om het rendement te verbeteren en de water-stoomcyclus te ondersteunen. Na verloop van tijd zal zich in deze systemen vervuiling ophopen door mineralen, biologische groei en macrofouling, vooral in de condensorpijpen. Deze vervuiling vermindert de warmteoverdracht, verhoogt de tegendruk op turbines en verlaagt het totale rendement van de installatie. Regelmatige reiniging en onderhoud zijn essentieel om een betrouwbare werking te garanderen, de energieproductie te maximaliseren en de levensduur van de apparatuur te verlengen.
Goodway Benelux levert pijpreinigingssystemen voor het snel verwijderen van zachte tot middelharde aanslag in pijpenwarmtewisselaars. Deze worden vaak gebruikt voor oppervlaktecondensors in energiecentrales of grote warmtepompen met meer dan 1000 pijpen.